Новини

В МЕЛІТОПОЛІ КОЖНОГО ЛІКАРЯ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ КОМП'ЮТЕРОМ

У Мелітополі лікарів вторинної ланки забезпечать комп'ютерами за рахунок гранатових коштів фонду USAID. Найближчим часом місто закупить 124 комп'ютера, де буде встановлена медична програма «МІС». На базі міських бібліотек для медиків організували курси з навчання комп'ютерної грамотності та роботі в медичній програмі.

Нагадаємо, з 1 квітня потрапити до вузького спеціаліста на прийом пацієнт зможе тільки у напрямку, яке сімейний лікар повинен видати в електронному вигляді. Більш того, Національна служба здоров'я України фінансуватиме лікарні пролікованих пацієнтів тільки після отримання докладного звіту лікаря в електронному вигляді про те, яка допомога була надана хворому. А це означає, що кожен лікар зобов'язаний вести документацію в комп'ютері. Для забезпечення медиків комп'ютерами необхідна була непідйомна для місцевого бюджету сума в розмірі 5 млн. Грн. Чиновники Мелітополя знайшли вихід і подали грант на комп'ютеризацію системи охорони здоров'я міста.

- Ми шукали всі грантові можливості і нашим партнером став фонд USAID. Він закупить для наших лікарів 124 комп'ютера з повною комплектацією, програмним забезпеченням, сервером, принтерами. Все в повному комплекті і ми тепер маємо можливість підписати договір з НСЗУ, - уточнила перший заступник міського голови Ірина Рудакова.

Крім того, фонд перевірив рівень комп'ютерної грамотності мелітопольських лікарів. Анкети заповнили 160 докторів. І з'ясувалося, що 100 лікарів потребують навчання комп'ютерної грамотності. Тому фонд USAID організував на базі міських бібліотек навчальні курси для лікарів. Курси стартували з 10 лютого і триватимуть 2 тижні. В даний час оголошено тендер на закупівлю комп'ютерної техніки. У місто вона надійде після 15 лютого, зазначила Ірина Рудакова. У лікарні інтенсивних методів лікування все готово для її підключення.

За матеріалами РІА-Мелітополь


  0