Новини

ЧИМ КОРИСНА ДЛЯ КАР’ЄРИ УЧАСТЬ У ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ?

Де студенту чи недавньому випускнику взяти досвід роботи? Один із варіантів — долучитися до молодіжних громадських організацій та волонтерства. Розібралися, чого можна навчитися та куди вступати, щоб отримати цінний досвід.

Така робота, може, й не принесе прибутку, але точно навчить усього що потрібно для успішної кар’єри у майбутньому. А ще — допоможе розімкнути замкнене коло «для роботи потрібен досвід, а для досвіду — робота», тому що потрапити в організацію можна зовсім «зеленим», а вийти — з вагомою базою для резюме.   

4 причини долучитися до молодіжної ГО

 

1. Нетворкінг

Учасники організації об’єднані спільною метою, а не фахом, тож ви познайомитесь з людьми різних професій та навичок: журналістами, операторами, юристами, медиками, мандрівниками. Усі ці контакти можуть знадобитися вам у майбутній роботі — ви завжди знатимете, до кого звернутись за порадою або кого покликати працювати разом із вами у комерційний проект. 


2. Професійні навички

Громадські організації зазвичай займаються суспільно-корисними проектами. Робота над ними навчить вас основам проектного менеджменту, публічних комунікацій, управління персоналом, пошуку ресурсів та роботі з партнерами. 

Це особливо корисно, якщо ви вже визначились із майбутньою професією. Тоді в організації ви можете взяти на себе обов’язки, безпосередньо пов’язані з обраним фахом. Наприклад, якщо ви хочете стати піарником, просування проекту у соціальних мережах та налагодження інфопартнерств стане чудовим досвідом, який згодом можна буде зафіксувати у резюме.


3. Лідерство, ініціативність та інші soft skills

Перш за все, участь у громадських організаціях допомагає прокачати навички лідерства, вміння брати на себе відповідальність та проявляти ініціативу. Адже від ініціативності учасників залежить успішність організації. Хочеш реалізувати власний проект — придумай концепцію, збери команду і веди її до перемоги. З кожним новим проектом легше брати відповідальність, проявляти ініціативу та просувати свої ідеї. А це навички, які сьогодні дуже цінують роботодавці.


4. Міжнародний досвід

Громадські активісти зазвичай мають доступ до різноманітних міжнародних програм та проектів. Учасники можуть поїхати за кордон не просто відпочити, а й отримати нові знання та навички безкоштовно або за невеликий оргвнесок. Це може бути освітній проект з медіаграмотності, боротьби зі стереотипами, проектного менеджменту тощо. Ви отримаєте унікальні знання та досвід міжнародних кейсів.

Куди звертатися за досвідом і навичками?

За матеріаламиhappymonday.ua 


  0